Vrstvené vepřové maso s brambory na jednom pekáči – luxusní chuť a snadná příprava!

[ads5]

Patříte mezi ty, kteří rádi pro svou rodinu vaří, ale v kuchyni tráví minimum času? Pak zrovna Vás velmi potěší náš dnešní recept. Nepotřebujete hromadu nádobí. Stačí Vám jen jediný plech, pekáč, nebo zapékací mísa a necelá půlhodinka Vašeho času.

Recept je navíc úžasný i v tom, že vaříte z toho, co dům dal. I proto nenajdete v receptu přesné množství surovin. Vše přidáte podle vlastní potřeby, chuti a od oka. Recept snadný a výsledek na talíři famózní.


Postup

1)

Lehce si naklepeme vepřové maso. Poté ochutíme kořením dle vlastní fantazie a chuti. Např. gyros koření. Maso si můžeme také naložit den předem.

2)

Brambory oloupeme, umyjeme a nakrájíme na hrubší plátky. Polovinu brambor dáme na dno plechu a zasypeme libovolným kořením.
1

3)

Na brambory bohatě poklademe plátky bílé a červené cibule.

4)

Nyní je na řadě maso. Poklademe na cibulové patro polovinu masa. Můžeme nyní prolít marinádou, ve které bylo naloženo maso. Přidáme např. kousky slaniny a česnek.
2

5)

Poté opět navrstvíme brambory, cibuli a maso. Můžete celé zasypat cibulí a prolít olejem.
3

6)

Překryjeme alobalem a vložíme do trouby na 50-60 minut.
5

7)

Zatímco máme maso v troubě, připravíme si omáčku. V misce si smícháme zakysanou smetanu, sůl, pepř, např. kopr, čtyřbarevné koření a další koření, či bylinky dle chuti.

8)

 Ke konci pečení odejmeme alobal. Na poslední vrstvu poklademe na plátky nakrájená rajčata a zalijeme, nebo potřeme připravenou omáčkou. Poté vložíme zpátky do trouby. Pečeme do křupavé kůrčičky.

Sdílejte tenhle báječný recept na vrstvený pekáč s vepřovým masem i s vašimi přáteli! Určitě si na něm také pochutnají!

zdroj: mindenegyben.com

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *