Patříte mezi milovníky orchidejí? 5 osvědčených triků na jejich pěstování! Geniální!

[ads5]

O orchidejích už bylo napsáno mnoho. Něco se spolehlivě osvědčilo, něco jiného si své fanoušky nenašlo. Chcete-li však získat orchidej, která odolá času a bude neustále plná květů, potom si přečtěte následující tipy pro péči o orchideje.

I kdybyste nehodlali naše rady ihned vyzkoušet, protože zrovna Vaší orchidejce se daří krásně, ponechte si je v záloze, můžou se Vám hodit. Do komentářů nám můžete napsat Vaše tipy na pěstování orchidejí!

 

Tipy na pěstování orchidejí

 1. Nepřesazujte
  Všimli jste si, že se v květinářství i v obchodech, orchideje vždy prodávají v průhledných květináčích? Není to náhoda. Kořeny orchideje potřebují hodně světla. Proto je v žádném případě nepřesazujte, když si je přinesete domů. V původním květináči a se stejnou kůrou (zeminou), je můžete nechat až 2 roky.

 2. Zalévejte správně
  Orchidej zalévejte jednou za 5-7 dní. V zimě stačí jednou za 10 dní. Nejvíce doporučovaná metoda je ponořit orchidej na 5 minut do vody a poté nechat okapat. Zabráníte hnilobě. Orchideje špatně snáší kohoutkovou vodu. Vždy se vyvarujte toho, aby bylo vlhké středové srdce orchideje.
 3. Světlo
  Umístěte orchidej na místo, které je hodně světlé. Ideálně do slunného pokoje s balkonem. Nedávejte však rostlinu na přímé slunce. Snadno se spálí.

 4. Přesazování
  Uchopte orchidej zespodu za listy a jemně ji vytáhněte. Dávejte pozor na kořeny, které vyčuhují nad směs. Po vyndání z nádoby, rostlinu opatrně uchopte a zaléváním odstraňte veškerou hmotu z prostoru mezi kořeny. Vodou zalévejte do posledních zbytků starého substrátu. Zbavte rostlinu starých a suchých kořenů. Připravte si nový květináč, který by měl být o něco větší, než předchozí. Nejlépe o cca 2-3 cm a zasaďte.
 5. Střídavé teploty
  Kontrast mezi denními a nočními teplotami má blahodárný účinek, co se týče orchidejí. Obecně platí, že orchidejky potřebují teplotu mezi 21 a 29 stupňů Celsia během dne, a 15-18 stupňů v noci.

Sdílejte tyhle super triky na pěstování orchideje s vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit!

zdroj: ideipentrucasa.ro

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *