Nevyhazujte staré ručníky! 10 kreativních nápadů jak je geniálně využít Ve vaší domácnosti!

[ads5]

Najdou se i ve Vší domácnosti staré ručníky? Určitě ano. Pokud se chystáte je vyhodit, nebo se jich jinak zbavit, nespěchejte. Staré ručníky Vám mohou ještě dobře posloužit. Po přečtení našich 11 vychytávek uvidíte sami, že staré ručníky stoprocentně využijete.

Podívejte se na naše tipy a s vyhozením ručníku ještě počkejte. Tyhle praktické tipy se Vám určitě budou náramně hodit! 

Directions

 1. Žádný prach a svěží vůně
  K osvěžení ovzduší Vám pomohou právě staré ručníky a pár dalších věcí. Vyrobíte si tak snadno něco, jako vlhčené ubrousky, které nejen napomáhají k odlehčenému vzduchu, ale taky se pomocí těchto ubrousků zbavíte věčně ulpívajícího prachu.Budete potřebovat jen staré ručníky rozstříhané na menší kousky, ocet, vodu, olivový olej, citronovou slupku a uzavíratelnou sklenici.

  Ocet smíchejte s vodou v poměru 1:1. Do této směsi ponořte ručníky tak, aby byly zcela ponořené. Poté přidejte několik kapek oleje. Nechte ve směsi tak dlouho, dokud zcela nenasáknou.Poté ručníky vytáhneme, pořádně vyždímáme a rozložíme na rovnou plochu. Na jednotlivé kusy poklademe citronovou kůru. Poté ručníky srolujeme i se slupkou a uzavřeme do sklenice. Přidáme i zbylé slupky. Poté stačí jen použít podle potřeby.

   

 2. Z žabek bačkůrky
  Máte doma nevyužité žabky? Díky starým ručníkům je snadno přeměníte v teplé bačkůrky.

   

 3. Násada na mop
  Nemusíte vždy kupovat novou, drahou násadu. Vyrobte si ji pomocí starých ručníků.

   

 4. Koupelnový kobereček
  Ručníky můžete snadno využít i v koupelně. Stačí je pouze rozstříhat na proužky a poté vždy zaplést 3 proužky k sobě. Jako klasický cop. Na obou koncích vždy zašijte. Poté všechny pletence sešijeme k sobě. Nakonec stočíme do kruhového tvaru.

   

 5. Koupelnový kapsář
  Úsporu místa v koupelně určitě ocení každý. Spousta kosmetiky a jiné potřeby se jistě povalují i ve Vaší koupelně. Vyrobte si proto ze starých ručníků kapsář, na který pouze našijete kapsy.

   

 6. Prachovka
  K plastové rukojeti připevněte pomocí tavné pistole proužky ručníků. Po prachu nebude ani památky.

   

 7. Nešitý koberec
  Je to velmi snadné a účelné. Potřebujete pouze 3 věci. Staré ručníky, nůžky a gumovou podložku. Ručníky nastříhejte na 13 cm dlouhé proužky. Zhruba 0,5 cm široké. Proužky poté navážeme na mřížku.

   

 8. Dětský bryndáček
  Do ručníku si pomocí CD vystřihneme otvor a podle potřeby rozšíříme. Otvor poté obšijeme klasickým způsobem, jako límec. Tento velký bryndák si velmi oblíbíte, protože dítko bude zaručeně čisté.

   

 9. Ručník, který už nesklouzne
  Znáte ten problém, kdy osuška neustále klouže po pokožce dolů, a rázem jste bez ručníku? Vyřešte tento problém suchým zipem.Naměřte si podle délky ručníku proužky suchého zipu. Poté do okraje ručníku pomocí zavíracího špendlíku protáhněte prádelní gumu. Zašijte. Pomocí špendlíků poté proužek zipu připevněte na místo, které jste si pro suchý zip určili.

  Přeložte a sešijte. Nezapomeňte si nejdříve ručník přiložit k sobě, abyste předešli tomu, že Vám pak bude příliš těsný. Poté proužek suchého zipu našijte na ručník. Totéž, jen opačně udělejte i na druhém konci tak, aby po přiložení suché zipy přilnuly k sobě.

   

 10. Zvířecí pomocník
  Pokud jste již vyzkoušeli všechny možnosti a přesto Vám i tak zůstala spousta starých ručníků, nezapomínejte na němé tváře. Ať už vlastní, nebo i cizí. Např. v útulku pro psy Vám budou za staré ručníky velmi vděční. Použijí je tam nejen k vysušení pejsků, ale také jako např. výplň jejich pelíšků.

 

Sdílejte tyhle super nápady na využití ručníků i s vašimi přáteli! Určitě se jim bude také líbiti! Do komentářů nám napište, jaký nápad se Vám líbil nejvíce. 

zdroj: bordeomtherapy.com

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *