Geniální způsob jak v obchodě vybrat ty nejlepší jahody! Vždy zralé a šťavnaté!

[ads5]

V létě na nás jahody vykukují téměř z každého místa. Počínaje obchodními pulty, přes vlastní záhony a konče vzory šťavnatých jahod na letních šatech žen. Téměř všichni toto ovoce milujeme. Jahody mají nejen úžasnou vůni a chuť, ale také spoustu blahodárných vlastností, které prospívají našemu zdraví, i kráse. Jsou bohatým zdrojem vitamínu A, B, C, PP vláken, pektinů, železa, jódu, fosforu, draslíku, vápníku a manganu.

Jahody přispívají k odvádění přebytečné soli a vody z těla. Dále také působí jako prevence proti nádorům a rakovině. Podporují činnost mozku a krásně omlazují tělo. A samozřejmě nemůžeme vynechat ani příjemný fakt, že jahody spolehlivě působí jako antidepresivum. N  Víte však, jak si to opravdu šťavnaté, zralé a zdravé jahody vybrat? Přinášíme Vám několik tipů.

Directions

 1. Vůně
  Je to první bod, kterému byste při výběru jahod měli věnovat zvýšenou pozornost. Pokud jahody výrazně voní, jsou zárukou kvality a vůně je známkou toho, že nebyly příliš chemicky ošetřovány.
 2. Barva
  Jahody by měly být jasně červené a mírně lesklé. Příliš tmavě vínové jahody Vám mohou napovědět, že to není dobrá volba. Bledé jahody také obejděte. Doma Vám už pak nikdy nedozrají, jen podlehnou hnilobě.

 3. Velikost a tvar
  Zde neexistují žádná přesná kriteria. Jahod je příliš mnoho odrůd, aby se jednoznačně dal správný tvar určit. Nenechte se však nalákat příliš velkými plody. Ty mohou vypovídat o tom, že jsou tyto kousky nahnané vodou.

 4. Stonek a listy
  Čerstvé a kvalitní jahody by měly být celé. Tudíž i se stonkem a listy. Ty hodně vypovídají o kvalitě a čerstvosti jahod, které se chystáte koupit. Listy by vždy měly být sytě zelené a čerstvé, ne nažloutlé a uschlé. Trik odborníků: Pokud plod a list dělí alespoň nějaká vzdálenost, pak máte jistotu, že jahody jsou sladké. Pokud listy k plodu přiléhají, jahody budou zřejmě kyselé.
 5. Zrníčka
  Čím dále od sebe a čím hlouběji se zrníčka nachází, tím jsou jahody zralejší a sladší.

Sdílejte tenhle super způsob jak vybrat ty nejlepší jahody i s vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit!

zdroj: sovkusom.ru

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *