Geniální triky jak vyčistit Vaší pračku! Vždy zářivě čistá! Výsledek mile překvapí!

[ads5]

Také si ještě vzpomínáte na dobu, kdy automatické pračky byly hudbou budoucnosti? S nákupem plně automatické pračky Vaše srdce jistě poskočilo. Práce s prádlem výrazně ubylo a praní už nebylo noční můrou o těžké dřině.

Postup času ale každý přišel na to, že ani automatická pračka není dokonalá a už vůbec ne samočistící. Po letech se z pračky line nepříjemných zápach a plochy pracího prostoru jsou oslizlé, zanešené a špinavé. Dnes Vám ukážeme, jak pračku udržovat čistou, svěží a krásně voňavou.

 1. Dveře
  Po vyprání zůstává mokré nejen prádlo, ale také dveře pračky. Vždy je otřete suchým hadrem a nechte vždy pračku otevřenou. Dveře nezavírejte a nechte pračku větrat.
 2. Těsnící guma
  V těsnící gumě se velmi rády hromadí veškeré bakterie, plíseň a viditelné nečistoty. Gumu je tedy dobré, nejlépe po každém praní, vyčistit. Gumu vyčistíte nejlépe pomocí jakéhokoliv rozpouštědla, nebo jedlé sody. Nepoužívejte přípravky na bázi chlóru, ty by mohly gumu nenávratně poškodit. Dodržujte správný postup čištění. Naneste na houbičku vhodný prostředek a povytáhněte těsnění směrem ven. Poté pořádně vytřete kovový rám.
 3. Čištění bubnu
  Jednou za měsíc vyčistěte i buben pračky. Houbu namočte do roztoku sody, smíchané s kyselinou citronovou. Buben touto směsí vytřete. Většina pracích prostředků se skládá z hořečnatých a vápenatých solí, na které nejlépe účinkují organické, případně anorganické kyseliny. Pomozte si kyselinou citronovou nebo opět obyčejným octem. Nejjednodušší způsob je kyselina citronová. Do dávkovače nasypte tolik kyseliny, kolik dáváte prášku do běžného praní. Poté pračku na prázdno spusťte na nejvyšší program.
 4. Čištění zásobníku
  Vytáhněte dávkovač podle pokynů výrobce. Dávkovač poté důkladně otřete. K bezchybnému vyčištění použijte směs octa a jedlé sody. Báječně odstraňuje zejména rez. Namočte dávkovač do této směsi po dobu 30 minut. Uvidíte, že se bude blýskat.
 5. Čištění filtru
  Není na tom vůbec nic složitého. Přístup k filtru se většinou nachází ve spodní části pračky. Pod pračku pro jistotu raději položte starý ručník. Poté odšroubujte víčko proti směru hodinových ručiček. Poté vytáhněte veškeré nahromaděné nečistoty. To jsou většinou vlasy, párátka, mince, kusy látky a nitě. Otvor vytřete a vraťte víčko na své místo.

Sdílejte tenhle super tyhle geniální triky i s Vašimi přáteli! Určitě se jim také bude hodit! Do komentářů nám napište, jak čistíte vaší pračku Vy! 

zdroj: myformat.club

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *