9 praktických tipů od profesionální zahradníka jak se zbavit plevele! Geniální triky!

[ads5]

Když máte svou zahradu, nebo zahrádku, jistě si ji užíváte v každém směru. Nebo se o to alespoň snažíte. Co tedy zkazí každou radost všem zahrádkářům? Neustále se vracející plevel. Je téměř nemožné se ho zbavit. V dnešním článku se dozvíte, co však radí profesionální zahradník. Plevel už Vás tak trápit nebude.

Tyto osvědčené rady a tipy vyzkoušel zahradník na vlastní kůži a byl úspěšný. Teď je můžete vyzkoušet i Vy. Budete velice mile překvapeni výsledkem! 

Triky jak se zbavit plevele

 1. Noviny
  Rozložte noviny na postižená místa. Funguje na stejném principu, jako mulčování. Zabrání světlu, aby podporovalo růst plevele.
 2. Mulčování
  Mulčování brání slunečnímu světlu v kontaktu s půdou, takže semena plevele nebude mít správné prostředí, aby klíčil a dál rostl. Kromě toho, mulčování může zabránit semenům plevele prorůst do půdy.
 3. Ručně
  Nejběžnější způsob odstranění plevele, je odstranit ho ručně. Jedná se časem prověřený způsob, který zahradníci používali celá léta. Použijte lopatku, aby se uvolnila půda, usnadňuje se tak vytáhnutí plevele.

 4. Vařící voda
  Horkou vodu nalijte na plevel. Ujistěte se, že jej poléváte celý. Tento konkrétní plevel se už nevrátí.

 5. Sůl
  Sůl na plevel působí tak, že jej úplně dehydratuje. Sůl je velmi účinná na menších zahradách. Nepoužívejte však přespříliš soli. Mohlo by dojít k narušení rovnováhy v půdě.Nejlépe je poměr 3:1. Sůl a voda.
 6. Ocet
  Ocet je přírodní a levný způsob, jak se plevele zbavit. Dávejte si však pozor, abyste jej použili opravdu jen na plevel. Ostatní rostliny by mohl poškodit.
 7. Domácí sprej
  Smíchejte mýdlo, sůl a ocet do jednoho spreje. Poté tento postřik aplikujte na plevel. Sůl a ocet plvel vysuší. Mýdlo zajišťuje, že se sprej dokonalé přilepí na listy plevele.
 8. Svítilna Weeds
  Plevel takto nemilosrdně zlikvidujete spálením.
 9. Kukuřičná mouka
  Posypte moukou plevel. Zabraňuje opakovanému klíčení dalšího plevele.

Sdílejte tyhle super triky jak se zbavit plevele i s vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit! Do komentářů nám napište, jak bojujete s plevelem vy.

zdroj: newzmagazine.com

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *